Borelioza rumień – broń się przed kleszczem

Atakują podstępnie, gdy się tego nie spodziewasz. Gdy miło spędzasz czas, cieszysz się piękną pogodą, one już tam są. Wgryzają się w ciało, by zatruwać organizm bakteriami i wirusami. Wciąż nie widoczni sprawiają, że borelioza zaczyna trawić Twoje ciało. Naucz się dostrzegać objawy, nie reagując możesz doprowadzić do kleszczowego zapalenia mózgu.

Borelioza przenoszona jest przede wszystkim przez kleszcze, ale bakterie wywołujące borelię znaleźć też można u pcheł, wszy czy roztoczy. Jednakże prawie wszystkie przypadki kończące się powikłaniami zapoczątkowane były tym małym pajęczakiem. Kleszcze zaatakować mogą w ciągu całego roku, lecz to wiosna i lato uważana jest za okres, w którym ataków jest najwięcej. Sprzyja temu chęć spędzenia wolnego czasu na łonie natura oraz ciepła pogoda zmuszająca do chodzenia w lekkim okryciu. Kleszcz jeśli ma taką możliwość stara się wgryźć w dogodnym dla niego miejscu, którymi są zgięcia kończyn lub na głowie. Moment wgryzienia jest nieodczuwalny ze względu na środki znieczulające znajdujące się w ślinie kleszcza.

Czym jest borelioza

Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową, wywoływana jest przez bakterie należące do krętków Borelli. Przenoszone są one wraz ze ślina kleszcza do krwioobiegu człowieka. Żyje ona wewnątrz komórek ciała i bez problemu może przenieść się z krwi do mózgu, co jest bardzo problematyczne. Bakterie Borelli usadawiają się w ścięgnach, naczyniach krwionośnych, a nawet w naczyniach mózgowych. Doprowadza ona do charakterystycznych zmian w układzie nerwowym. Jest to niestety już informacja o znacznym spustoszeniu jakiego dokonały. Zmiany objawiające się częściowym paraliżem, które nie koniecznie muszą zniknąć wraz z pozbyciem się dolegliwości.

Objawy boreliozy

Charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień wędrujący, mimo iż występuje tylko w dwóch na trzech przypadków. W miejscu ukąszenia kleszcza lub w jego bliskiej okolicy pojawia się rumieniowa zmiana skórna. Będzie rozszerzać się obwodowo, jednocześnie blednąc na brzegach, przypominając swym wyglądem pierścień. Jeśli już wystąpi najczęściej przebiega bez żadnych dodatkowych objawów, z tego też powodu bardzo łatwo go przegapić. Rumień wędrujący potrafi zniknąć w ciągu tygodnia od momentu pojawienia się.

Jak wykryć zagrożenie

Nie raz, ciężko jest połączyć objawy z konkretną dolegliwością. Niemal nieograniczona ilość dolegliwości, może dać ograniczoną ilość objawów. Z tego też powodu zaleca się skorzystanie z Testu Obciążeń Organizmu. Jest to najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Bazuje ona na elektroakupunkturze według doktora Volla (EAV). Genialnego lekarza, który w ciągu lat badań połączył najlepsze cechy medycyny wschodu i zachodu. Test Obciążeń jest od dawna popularna w całej europie zrzeszając ponad 30000 specjalistów, a liczba ta rośnie każdego dnia. Zawdzięcza to trzem bardzo ważnym cechom:

  • kompleksowość – test obciążeń jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości, nawet jeśli nie dają jeszcze wyraźnych objawów
  • szybkość – test, wyniki oraz ich analizę otrzymasz w czasie jednej i tej samej wiztyty, bez zbędnego czekania w kolejkach i marnowania czasu
  • nieinwazyjność – nie musisz obawiać się bólu, ani żadnego nieprzyjemnego uczucia, test jest całkowicie bezbolesny

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *