Neuroborelioza – Choroba atakująca mózg

Neuroborelioza to odmiana boreliozy, która atakuje nasz układ nerwowy. Labilność emocjonalna, drażliwość, problemy z pamięcią czy koncentracją, zaburzenia snu i ciągłe zmęczenie to objawy neuroboreliozy. Objawy tej choroby często mylone są z depresją.

Borelioza z Lyme ma kilka różnych postaci, jedną z nich jest właśnie neuroborelioza, którą wywołują krętki Borrelia burgdorferi. Jak wszystkim wiadomo, borelioza przenoszona jest przez kleszcze, ale nie tylko. Mogą ją przenosić także pchły, komary czy nawet roztocza. Jednak kleszcze przodują w tej statystyce. Szacuje się, że ilość kleszczy zarażonych krętkami sięga nawet 30 proc. Jeżeli chodzi o neuroboreliozę jest to od 15 do 40 proc kleszczy, zarażonych krętkami.

Jak dzieli się neuroborelioza

Większość specjalistów dzieli neuroboreliozę na trzy stadia. Spowodowane jest to różnymi objawami, jakie neuroborelioza wykazuje. Stadia te to:

  • Pierwsze stadium – W objawach dominuje fibromialgia, czy stan ogólne bólu układu ruchu, dochodzą do tego bóle mięśni oraz depresja
  • Drugie stadium – Zapalenie limfocytarne opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia osobowości oraz nastrój oraz zapalenie wielonerwowe
  • Trzecie stadium – Jest to stadium przewlekłe. Występuje zapalenie rdzenia i samego mózgu, któremu towarzyszy anoreksja, ograniczone psychozy oraz otępienie.

Neuroborelioza objawy

Neuroborelioza uszkadza różne anatomiczne struktury mózgu co może doprowadzić tak do apatii jak i agresji. Wynika to z różnych zaburzeń dotykających procesy hamujące, kojarzeniowe, pobudzające czy zaburzenia koordynacji. Krętki burgdorferi wywołują w organizmie deficyt, który związany jest z dużo większym ryzykiem wystąpienia zachowań agresywnych i może obejmować obniżoną tolerancję na stres i frustrację. Taki stan prowadzi do stałego rozdrażnienia, napadów złości, różnych obsesji, myślowych natręctw, a także zaburzeń emocjonalnych i myśli samobójczych. Przy takich objawach powinno się jak najszybciej wykonać Test Obciążeń Organizmu i rozpocząć zaleconą kurację.

W neuroboreliozie obserwuje się symptomy encefalopatii, a więc uszkodzenia mózgu, które mogą zaowocować zmianami charakteru i zachowania. Łagodna encefalopatia jest najczęstszym objawem neuroboreliozy. Osoby zarażone neuroboreliozą cierpią na zaburzenia snu, które objawiają się trudnościami z zasypianiem, sennością w ciągu dnia czy też wybudzania się w nocy.

Neuroborelioza i Test Obciążeń Organizmu

Test Obciążeń Organizmu został stworzony aby pomóc ci w skutecznej walce z chorobami. Jak działa? Otóż test wykrywa wszelkie obciążenia twojego organizmu, z których niekoniecznie musisz zdawać sobie sprawę. Obciążenia są przyczynami chorób i dolegliwości, jakie atakują codziennie nasz organizm. Aby skutecznie się ich pozbyć należy zaatakować przyczyny, a nie zajmować się objawami. Jeżeli skupimy się na objawach pozbędziemy się jedynie tego, co mówi nam o tym, że z naszym organizmem dzieje się źle. “Zabijemy” posłańca przynoszącego złe wiadomości. Dlatego tak ważne jest usunięcie przyczyn chorób z naszego organizmu. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia jakimi mogą być pasożyty, toksyny, grzyby i wiele innych. Trwa on 45 minut, po których specjalista wyjaśnia ci wyniki testu i tworzy indywidualną kurację oczyszczającą.

Comments (1)

 1. Kohut

  Odpowiedz

  Czy neurobolerioza jest uleczalna? jak długo może trwać leczenie, czy w Polsce istnieją metody leczenia tej choroby?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *