Choroby odkleszczowe – co niosą kleszcze

Kleszcze to drobne organizmy należące do rodziny pajęczaków. Jest ich na świecie kilkaset gatunków, lecz w Polsce rozróżniany jest głównie jeden. Same klaszcze chodź są pasożytami i żerują na zwierzęcej jak i ludzkiej krwi nie są na tyle niebezpieczne ja bakterie, które mogą przenosić. Objawy w postaci dolegliwości rozpoczętych przez bakterie kleszcza nazywamy chorobami odkleszczowymi.

Borelioza

Wywoływana jest przez bakterie należące do krętków Borelli. Jest to wielonarządowa choroba zakaźna. Borelioza jest najczęściej występująca chorobą odkleszczową.

Okres w zmożonej ilości zachorowań to czas sprzyjający chodzeniu bez okrycia wierzchniego, od początków maja do końca października, przede wszystkim lipiec – sierpień. Obszary podwyższonego ryzyka to województwa zachodniopomorkie, podlaskie. Mazury, Suwalszczyzna, a także wszelki liściaste lasy i parki, nawet w miastach.

Przyjęło się, że charakterystycznym objawem jest rumień wędrujący, chodź nie pojawia się on u ponad 1/3 przypadków. Bakterie usadawiają się w tkance łącznej takiej jak skóra, ścięgna, naczynia krwionośne czy naczynia mózgowe.

Kleszczowe zapalenie mózgu

Wirus wywołujący kleszczowe zapalenie mózgu zazwyczaj rozwija się i krąży między zwierzętami, by ostatecznie poprzez kleszcze trafić do organizmu ludzkiego. Droga zarażenia jest na tyle niebezpieczna zw względu na to, iż dojść może nawet przez mleko zakażonych krów. Pierwsza faza rozpoczyna się w przeciągu tygodnia od ukąszenia objawiając się gorączką i objawami grypopodobnymi. Po kolejnym tygodniu da się odczuć poprawę samopoczucia, by zaraz po niej nastąpiła druga faza, do której dochodzą wymioty, nudności i utraty przytomności.

Jak wykryć przyczyny dolegliwości?

Ze względu na trudności związane z prawidłowym rozpoznaniem dolegliwości zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Test ten jest metodą diagnostyczną bazującej na elektroakupunkturze według doktora Volla (EAV). W wyniku wieloletnich badań zostały połączone najlepsze cechy medycyny wschodu jak i zachodu. Jest to od dawna popularna metoda na zachodzie, która zrzesza ponad 30000 specjalistów z całego świata. Swoją wyjątkową popularność, która rośnie z każdym dniem zawdzięcza trzem cechom:

  • kompleksowości – test obciążeń jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
  • szybkości – test, wyniki jak i ich analizę otrzymasz w czasie jednej i tej samej wizyty
  • nieinwazyjności – w czasie jego przeprowadzania nie musisz obawiać się bólu, ani żadnego nieprzyjemnego uczucia

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *