Zespół niespokojnych nóg – Choroba czy objaw?

Zdarza się, że niektóre osoby nie potrafią usiedzieć w miejscu inne natomiast nie umieją trzymać nóg w jednym miejscu. Siedząc wciąż nimi kołyszą, przytupują – można powiedzieć, że takim osobom nogi ciągle chodzą. Jeżeli podczas spoczynku odczuwasz narastający przymus poruszania nogami oraz występują nieprzyjemne wrażenia takie jak drętwienie, mrowienie czy uczucie “mrówek pod skórą” oznacza to, że najprawdopodobniej cierpisz na zespół niespokojnych nóg.

Zespół niespokojnych nóg (RLS) jest chorobom, w której głównym problemem jest nieodparta i trudna do zahamowania potrzeba poruszania kończynami. Przede wszystkim chodzi tu o kończyny dolne, a wiec tzw. chodzenie nóg, które powodowane jest niekomfortowymi doznaniami odczuwanymi w ich obrębie. Głównie są to zdrętwienia, mrowienie czy wrażenie rozpierania w obrębie nóg. Dolegliwość ta pojawia się głównie w spoczynku, a więc podczas leżenia lub siedzenia i nasila się w godzinach wieczornych i nocnych. Poruszanie nóg łagodzi nieprzyjemne odczucia. Ale czy aby na pewno jest to choroba sama w sobie? Wykonaj Test Obciążeń Organizmu i przekonaj się sam. To być może tylko objaw dużo groźniejszej choroby, jaką jest borelioza.

Zespół niespokojnych nóg i jego przyczyny

Paradoksalnie zespół niespokojnych nóg jest dolegliwością bardzo łatwą do rozpoznania, jednak rozpoznawaną bardzo rzadko. Jest to spowodowane samym rodzajem schorzenia. Trudne do określenia doznania oraz same objawy dolegliwości mogą sugerować nerwicę czy problemy z psychiką. Jednak zespół niespokojnych nóg wcale nie musi być dolegliwością samą w sobie. Jak pisze Lena Dickson zespół niespokojnych nóg jest tak na prawdę typowym objawem towarzyszącym boreliozie1. Aby dowiedzieć się czy zaraziłeś się boreliozą wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Warto tutaj dodać, że boreliozą nie zaraża jedynie kleszcz. Mogą ją przenosić komary, pchły, muchy, a nawet tak małe stworzenia jak roztocza.

Zespół niespokojnych nóg i jego objawy

Zespół niespokojnych nóg to nieodparta potrzeba poruszania kończynami, znacznie częściej chodzi tutaj o dolne niż górne, w szczególności podczas leżenia lub siedzenia. Charakter samych doznań w okolicach nóg jest dość trudny do opisania. Zazwyczaj jest to dyskomfort w postaci kłucia, ciężkości nóg czy wrażenia “mrówek pod skórą”, których lokalizacje można określić głęboko w nogach, jakby w samych kościach zazwyczaj na podudziach.

Często jednak osoby cierpiące z powodu RLS mają problem z dokładnym opisaniem rodzaju dolegliwości na jakie cierpią, czy problem ze znalezieniem słów mogących je opisać. Objawy te, a więc drętwienie czy mrowienie, często mijają lub przynajmniej łagodnieją, kiedy zaczynamy poruszać nogami. Objawy te często są przyczynami problemów ze snem i zasypianiem, gdyż wzmagają się podczas kładzenia się spać. Ten fakt oczywiście przyczynia się do naszego zmęczenia. Przy takich objawach powinniśmy wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Test Obciążeń Organizmu a zespół niespokojnych nóg

Test Obciążeń Organizmu służy do wykrycia wszelkich obciążeń jakie zalegają w naszym organizmie. Znaczy to, ze jeden test wystarczy aby rozpocząć kurację wszystkich dolegliwości jakie nas dręczą. Jak to możliwe? Otóż test wykrywa wszystkie obciążenia, a to właśnie one są bezpośrednimi przyczynami chorób jakie nas nękają. Pozbycie się przyczyn chorób eliminuje choroby. Dlatego tak ważna jest walka z nimi, a nie z samymi objawami jak to często bywa. Natomiast przyczyn chorób może być wiele. Mogą to być grzyby, pasożyty jak i bakterie, toksyny czy reakcje autoimmunologiczne. Test Obciążeń Obciążeń trwa raptem 45 minut i jest twoją furtką do zdrowego życia.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

1 Oryginał tekstu Leny Dickson można znaleźć tutaj

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *