Szum w uszach – pierwszym objawem boreliozy

Szumy w uszach uznawane są za grupę przykrych doznań. Szumy, dzwonienie, piszczenie – nieważne jak nazwane potrafią uprzykrzyć dzień. W szczególności gdy na około Ciebie znajdziesz tylko ciszę. Irytujący dźwięk będzie jeszcze bardziej wyrazisty, wpływając na stan Twojego skupienia. Być może jest to borelioza, schorzenie pośrednio rozprowadzane przez kleszcze.

Boreliozę łatwo przeoczyć, jej objawy nie są jednoznaczne i mogą łatwo wprowadzić w błąd, bowiem w pierwszej chwili będą łączone z innymi dolegliwościami. Próba wykrycia miejsca wgryzienia kleszcza może być równie problematyczna. Bowiem to nie ten pajęczak jest odpowiedzialny za boreliozę, a krętki Borelli, które może przenosić. Te same krętki przenosić mogą komary, wszy czy pchły. Podsumowując ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie: “Czy mam boreliozę?” – korzystając tylko z domowych sposobów jej wykrycia. Okres, w którym kleszcze zbierają największe żniwo to przede wszystkim miesiące letnie. Głównie za sprawą wycieczek do lasów i wysokiej temperatury, która zmusza do lżejszego ubrania się. Możliwości do zakażenia jest jednak więcej niż się wydaje, nie tylko ze względu na ilość organizmów, które mogą ją roznosić. Kleszcze bowiem znajdziesz nie tylko w lesie liściastym, znajdziesz je w parkach, ogródkach działkowych, a nawet pojedynczych drzewach w środku miasta. Zagrożenie czai się na każdym liściu!

Czym jest Borelioza?

Borelia żyje wewnątrz komórek, z łatwością przekracza barierą z krwi do mózgu, przez co jest tak bardzo niebezpieczna. Najczęściej usadawia się w tkance łącznej naczyń mózgowych, mięśniach czy tkance nerwowej. Istnieje teoria, która mówi, iż to właśnie Borelia odpowiedzialna jest za wytwarzanie toksyny, która wpływa na zaburzenia pamięci, bezsenność czy drętwienie kończyn i języka. Jednocześnie jej obecność nie wpływa na wizualne pogorszenie stanu organizmu, osoby dotknięte tą dolegliwością nie wyglądają na chore. Wpływa to na szybkość jej wykrywania.

Objawy Boreliozy

Przyjęło się, iż elementem, który wskazuje na obecność Borelli w organizmie jest pojawiający się rumień wędrujący. Jest to zmiana skórna w miejscu, lub okolicy bezpośredniego wgryzienia kleszcza. Czerwona plama szybko zaczyna się powiększać równocześnie blednąc od środka, tworząc obręcz. Niestety w ponad 30 proc. przypadków, w ogóle nie występuje to zjawisko. Przez pierwsze dwa tygodnie ciężko zarejestrować jakikolwiek zmiany, a w przypadku, gdy system odpornościowy walczy, właściwe objawy mogą nadejść ze znacznym opóźnieniem. Do takich objawów zaliczamy: szum w uszach, wrażenie zimna, skurcze mięśni czy poczucie dezorientacji.

Jak wykryć Boreliozę?

To co musisz zrobić to zapisać się na Test Obciążeń Organizmu. Dlaczego akurat na niego? Bowiem jest to aktualnie najlepsza metoda diagnostyczna. Jest ona w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości. Wszystko to załatwisz w czasie nie dłuższym niż 60 minut zegarowych. Godzina zegarowa, która całkowicie zmieni Twoje życie. Dowiesz się dokładnie co się dzieje w Twoim ciele. Poznasz przyczyny dolegliwości, których nie byłeś świadomy. Dostaniesz w swoje ręce kompletną wiedzę, nie tylko jak walczyć, ale przede wszystkim jak wygrać!

Gdzie udać się na Test Obciążeń?

Dzięki uprzejmości Revitum, Test Obciążeń Organizmu możesz przeprowadzić we wszystkich większych miastach na terenie całego kraju. W związku coraz bardziej rosnącą popularnością jak i chęcią pomocy wszystkim potrzebującym, ilość tych placówek ciągle wzrasta. Wszystko to po ty, by żyło się lepiej. Specjaliści przeprowadzający Testy Obciążeń, gotowi są sprostać każdemu pytaniu dotyczącego zdrowia. Wizyta w gabinecie Revitum to nie tylko ulga dla Twojego ciała ale i remedium na wszelkie przyszłe problemy. Zdrowy organizm jest w stanie sam o siebie zadbać, potrafi ochronić się przed każdym zagrożeniem. Tylko jedna wizyta wystarczy, by całkowicie zmienić całe swoje życie. Życie bez bólu i cierpienia, a pełne radości. Zapisz się na Test Obciążeń już teraz!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *