Wczesne rozpoznanie boreliozy to 90 procent szans na skuteczne wyleczenie!

Borelioza to choroba odzwierzęca, której pierwszymi sygnałami mogą być rumień i dolegliwości jak przy grypie. Wczesne rozpoznanie choroby rokuje wyleczenie w 90 procentach. W 2012 roku w Polsce rozpoznano zaledwie 9003 przypadki (w latach następnych podobnie), mimo że objawy chronicznej postaci boreliozy występują u setek tysięcy osób.

W marcu 2012 r. profesor Luc Montagnier, który za odkrycie wirusa HIV otrzymał Nagrodę Nobla, nazwał sytuację z boreliozą mianem pandemii. Teraz jest sposób na skutecznie rozpoznanie choroby i wyleczenie!

„Leczenie boreliozy jest procesem długotrwałym i wymagającym zarówno od lekarza, jak i pacjenta, wiele cierpliwości oraz zaangażowania. W przypadku tej choroby niezwykle istotne jest wczesne jej wykrycie, gdyż tzw. wczesna borelioza jest zdecydowanie łatwiejsza do wyleczenia niż choroba trwająca dłużej niż rok. Boreliozę leczy się antybiotykami. Gdy choroba rozprzestrzeni się po organizmie, terapia jest trudniejsza, m.in. z tego względu, że borelioza pokonuje barierę krew-mózg (nie wszystkie antybiotyki mają tę właściwość). Leczenie boreliozy zwykle trwa kilka tygodni lub miesięcy. W Polsce obowiązują standardy leczenia boreliozy zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych, European Union Concerted Action on Lyme Borreliosis (EUCLAB) i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.”

Dowiedz się, jak rozpoznać i pozbyć się boreliozy:

Reaguj na pierwsze objawy boreliozy

Objawy borelioza pokrywają się z wieloma innymi dolegliwości, dlatego choroba jest tak trudna do wykrycia. Jeżeli podejrzewasz zakażenie boreliozą najlepiej od razu wykonaj Test Obciążeń. Pamiętajmy, borelioza jest uleczalna i można cofnąć jej następstwa, jeśli tylko leczenie rozpoczniemy w odpowiednim czasie.

Objawy wczesnej fazy boreliozy:

  • ogólne: złe samopoczucie, objawy grypopodobne, zmęczenie, bóle mięśniowo-stawowe, gorączka.
  • skórne: charakterystyczna zmiana skórna rozprzestrzeniająca się koncentrycznie wokół miejsca ugryzienia kleszcza, tak zwany „rumień wędrujący”. Pojawia zwykle kilka dni po ukłuciu kleszcza. Utrzymuje się od kilku dni do kilku miesięcy.
  • neurologiczne: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, bóle głowy, sztywność karku, porażenia nerwów (najczęściej twarzy), bóle korzeniowe (tzw. „korzonki”), zaburzenia czucia, zapalenie mózgu.
  • stawowe: obrzęki i bóle stawów (zwykle zajęte są duże stawy: kolana, barki, łokcie).
  • sercowe: zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatia.

Objawy przewlekłej boreliozy:

  • stawowo-mięśniowe: bóle stawów, ścięgien i mięśni, nawracające zapalenia stawów.
  • neurologiczne: niedowłady, postępujące zapalenie mózgu, zaburzenia czucia, koncentracji, pamięci, nastroju, drażliwość, zmiany osobowości.
  • skórne: zmiany zanikowe skóry (tzw. acrodermatitis chronica atrophicans) – ścieńczenie naskórka z widocz­nymi naczyniami krwionośnymi.

Nie czekaj, aż w Twoim organizmie rozwinie się groźna choroba. Dowiedz się więcej na temat obciążeń organizmu:

 

Michał z Łodzi, 41 lat


„Od kilku miesięcy często bolała mnie głowa i odczuwałem ciągłe zmęczenie. Bagatelizowałem objawy uznając je za niegroźne, zwykłe dolegliwości grypowe. Gdy ból był tak wielki i nie dawał mi normalnie funkcjonować nie miałem wyjścia, postanowiłem wybrać się do specjalisty. Wizyta u lekarza nie przyniosła jednak żadnych rezultatów, nie poznałem też konkretnej diagnozy. W ogóle nie łączyłem moich dolegliwości z weekendowym wypadem do lasu na grzybu. Byłem rozbity psychicznie, pogorszyły się moje relacje rodzinne. Któregoś dnia moja wiara w skuteczne rozpoznanie, a następnie wyleczenie powróciła. Znajomy powiedział mi o teście, który diagnozuje dolegliwość, dzięki czemu można potem szybciej pozbyć się problemu.”

Specjalistka radzi

”Borelioza jest dość groźną dolegliwością z takiego powodu, iż nie jest łatwo zauważyć jej objawy, przez co nie czujemy potrzeby by wykonać test na boreliozę. A borelioza pozostawiona bez kuracji może spowodować wiele powikłań, dlatego warto wykonać Test Obciążeń Organizmu po dłuższej wycieczce w mocno zadrzewionym miejscu, nie tylko w lecie. Kleszcze potrafią nas zaatakować równie dobrze w lesie jak i w parku czy też w mieście. Test na boreliozę jest bardzo ważny, gdyż borelioza jest jedną z tych chorób, które potrafią rozwijać się bez żadnych objawów przez kilka miesięcy, a czasem nawet lat! Kiedy wreszcie symptomy się pojawiają, lub zdiagnozujemy ją przez przypadek, zazwyczaj choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium, a nawet przewlekłym. Wtedy walka z nią staje się dużo trudniejsza, a dodatkowo powoduje nieodwracalne skutki i trwały uszczerbek na zdrowiu.”- specjalistka Revitum, Weronika Łapińska.

Rozpoznaj boreliozę i skutecznie ją wylecz

Szybko wykryta borelioza to pierwszy stopień do błyskawicznej kuracji. Najważniejszą kwestią jest oczywiście systematyczność. To, że test na boreliozę za pierwszym razem nic nie wykrył, nie oznacza wcale, że będziemy już cały czas zdrowi. każde wyjście do mocno zadrzewionego miejsca to ryzyko zarażenia się boreliozą, dlatego aby być pewnym powinniśmy systematycznie sprawdzać stan naszego zdrowia. Pomoże w tym Test Obciążeń Organizmu, który jest w stanie wykryć rozwijającą się chorobę oraz jej bezpośrednią przyczynę. Test Obciążeń Organizmu jest metodą diagnostyczną, która odnajduje prawdziwych sprawców wszelkich chorób i dolegliwości, nie ważne, jak bardzo się ukrywają. Test trwa niecałe 45 minut i jest bezbolesny.

Gdzie iść na Test?


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *