Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych

Latem często wyjeżdżamy na weekendy nad jezioro czy dłuższy spacer po lesie. Jeżeli nie mamy na to czasu to i tak wybieramy się pochodzić po parku. W tym czasie należy podwoić swoją czujność, gdyż w drzewach liściastych kryje się groźny pasożyt – kleszcz. Kleszcze przenoszą ciężką chorobę, boreliozę, a jej powikłania mogą być nawet groźniejsze od samej choroby. Jednym z nich jest odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych to choroba zakaźną oraz ostrą, powodowana przez wirusy ukrywające się w ślinie kleszcza i atakująca układ nerwowy, a w szczególności mózg. Jest to choroba, której nie wolno pod żadnym względem ignorować czy bagatelizować, gdyż skutki takiego działania mogą być opłakane, i wymagać długotrwałej, nawet kilkuletniej kuracji. Aby dowiedzieć się, czy po ugryzieniu kleszcza nie grozi nam odkleszczowe zapalenie opon mózgowy należy wykonać Test Obciążeń Organizmu. Choroba ta jednak pozostawia po sobie ślady nawet po całkowitym usunięciu jej z organizmu i może dalej powodować różne zaburzenia neurologiczne.

Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych objawy

Objawy jakie daje odkleszczowe zapalenie mózgu przebiegają w kilku etapach. Pierwsze objawy pojawiają się od 2 do 4 dni po ukąszeniu kleszcza. W tym czasie wirus krąży we krwi aby dotrzeć do mózgu. Objawy w tym czasie w zasadzie niczym nie różnią się, od zwykłych objawów grypy. Jest to gorączka sięgająca 38 stopni, ogólne zmęczenie, migreny, brak apatytu oraz bóle palców i kończyn. Możliwe są także nudności oraz zakażenie górnych dróg oddechowych – czyli katar.

Co dalej?

Objawy te przechodzą zazwyczaj same. Po nich następuje okres bezobjawowy, który może trwać nawet 8 dni. Jest to dość niebezpieczny czas, gdyż wydaje nam się, ze choroba minęła i już nic nam nie grozi. Jest to czas, w którym dobrze jest wykonać Test Obciążeń Organizmu, aby przekonać się czy jesteśmy bezpieczni. Po tych kilku dniach względnej ciszy następuje najgroźniejszy atak choroby, gdyż wirus krążący we krwi w końcu dociera do mózgu. Rozpoczyna się neurologiczna faza choroby, w której gorączka wzrasta do 40 stopni, a bóle głowy nasilają się. Do wcześniejszych nudności teraz dochodzą także wymioty, pojawiają się objawy zapalenia opon mózgowych, silne bóle mięśni oraz stawów.

Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych przyczyny

Wirus, który powoduję tę chorobę przebywa w organizmie kleszcza, który występuje w prawie całej Europie i Azji. Człowiek zostaje zarażony głównie przez ukłucie kleszcza, gdy wirusy dostają się do krwi wraz z jego śliną. Jednak nie tylko kleszcze je przenoszą. Mogą to być pchły, komary, roztocza czy też różne gryzonie, jak np. szczury. Po ugryzieniu przez jakieś zwierzę czy insekta najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu, aby nie potrzebnie nie narażać się na późniejsze przykre skutki.

Odkleszczowe zapalenie opon mózgowych a Test Obciążeń Organizmu

Zapalenie opon mózgowych być ciężką chorobą. Aby skutecznie ją zwalczyć należy znaleźć jej przyczyny i usunąć je z organizmu. Przyczyny wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Przyczynami wielu chorób mogą być grzyby, pasożyty, toksyny w organizmie, metale ciężkie czy problem z metabolizmem glutenu. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszelkie obciążenia i od razu otrzymujesz wyniki testu. Znaczy to, że zaraz po diagnozie dowiesz się czym powinieneś się zająć, a także jak, ponieważ specjalista przygotuje dla ciebie indywidualną kurację oczyszczającą.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki OrganizmuREVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.

W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *