Nocne poty to może być objaw choroby

Nocne poty w ciepłe czy wręcz gorące, letnie dni to zazwyczaj dla nas nic dziwnego. Wiele osób poci się w nocy, niektóre nawet obficie jednak czasami nie jest to normalne. Lekki pot spowodowany ciepłymi nocami nie powinien nas przestraszyć, ale już nadmierne pocenie się może być objawem groźnej choroby, jaką jest borelioza. Przesiąknięta potem poduszka powinna być wskazówką by wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Choroba z Lyne, inna nazwa boreliozy, jest chorobową wywoływaną przez bakterie krętaków, które głównie przenoszą kleszcze. Dlatego jeżeli kilka dni po wyprawie do lasu, zauważymy nocne poty to może być wskazówka, że ukąsił nas kleszcz i zaraził boreliozą. Jednak osoby nie spędzające czasu na łonie natury wcale nie są bezpieczniejsze. Otóż bakterie krętaków nie są przenoszone jedynie przez kleszcze i wbrew ogólnej opinii nie tylko kleszcze mogą zarażać boreliozą. Tę chorobę mogą na nas również przenieść muchy, użądlenie komara, ugryzienie pchły czy tak małe insekty, jakimi są roztocza zamieszkujące kurz w naszym domu.

Nocne poty – pierwsze objawy boreliozy

Szybkie wykrycie każdej choroby to najlepsza recepta na pozbycie się jej z naszego organizmu. Jednak borelioza jest jedną z tych chorób, które potrafią przez jakiś czas ukrywać się w naszym organizmie, nie wykazując żadnych symptomów. Dlatego jeżeli zauważyłeś nocne poty – jeden z pierwszych ale nie konieczny objaw boreliozy – wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie zwlekać – szybkie wykrycie choroby to łatwa i szybka kuracja.

Przede wszystkim objawem boreliozy jest rumień, który zawsze pojawia się wokół ugryzienia kleszcza czy innego insekta, przenoszącego bakterie krętaków. Oczywiście są także przypadki boreliozy, gdzie rumień skóry w ogóle się nie pojawia. Następnymi objawami będą właśnie nocne poty. Objawy, które towarzyszą boreliozie to również kłopoty ze słyszeniem powodowane szumami i piszczeniem w uszach. Czasami pojawia się dezorientacja, uczucie chłodu jak również skurcze i bóle mięśni. Często pojawiają się także problemy z widzeniem, a dokładniej podwójne widzenie.

Nocne poty jako jeden z objawów boreliozy nie powinny być ignorowane tak samo, jak choroba. Borelioza pozostawiona samo sobie może strasznie spustoszyć nasz organizm i bardzo zniszczyć nasze zdrowie. Czasami skutki mogą być nieodwracalne, a powikłania ciągnąc się za nami przez długi czas. Powikłania przy boreliozie dotyczyć mogą naszego serca, stawów ale przede wszystkim mózgu. Dlatego właśnie Test Obciążeń Organizmu powinien zostać wykonany już przy pierwszych objawach, jakimi mogą być nocne poty. Powikłanie dotyczące mózgu nazywa się neuroboreliozą i doprowadza do zapalenia mózgu poprzez atak na nerwy czaszkowe. Symptomy przy neuroboreliozie to ogólne otępienie, porażenie mięśni czy depresja. Powikłania serowe i stawowe zdążają się dużo rzadziej, bo występują w około 5 procent przypadków osób zarażonych boreliozą.

Nocne poty kontra Test Obciążeń Organizmu

Nocne poty to jedynie objaw jakiejś, zazwyczaj dużo cięższej choroby. Skuteczna walka z jakąkolwiek chorobą oznacza przede wszystkim zajęcie się jej przyczynami. Dlaczego? Otóż przyczyny, jak sama nazwa wskazuje, są tym, co powoduje choroby. Jeżeli z naszego organizmu usuniemy przyczyny, a wiec obciążenia, mamy pewność, że pokonamy chorobę. Test Obciążeń Organizmu właśnie to robi – wykrywa przyczyny dolegliwości. Trwa on zaledwie 45 minut, po których dowiesz się jakie obciążenia zalegają w twoim organizmie oraz jak je usunąć, w czym pomoże ci indywidualna kuracja przygotowana przez specjalistę.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W Revitum Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.





Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *