Kleszczowe zapalenie mózgu – groźna choroba układu nerwowego

W lato wycieczki do lasów to w zasadzie norma i zwyczajny rodzaj wypoczynku. Jednak lasy to jedno z tych miejsc, gdzie należy zwiększyć czujność i bardzo uważać, gdyż mała wycieczka może szybko przerodzić się w wielki problem. Jeżeli po wycieczce do lasu zaczniesz się źle czuć, twoje osłabienie będzie narastać i będziesz cierpieć na bóle głowy znaczy to, że możesz cierpieć na kleszczowe zapalenie mózgu – chorobę przenoszoną przez kleszcze.

kleszczowe zapalenie mózgu

Kleszczowe zapalenie mózgu jest zakaźną i ostrą chorobą wirusową dotykającą układ nerwowy, a przenoszoną przez kleszcze. Nie jest to choroba, którą można zignorować, gdyż może mieć poważny i groźny dla zdrowia przebieg, oraz wymagać długotrwałej kuracji. Przy pierwszy podejrzeniach zarażenia najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu. Osoby, które usuną chorobę z organizmu mogą dalej cierpieć na różnego rodzaju zaburzenia neurologiczne.

Kleszczowe zapalenie mózgu przyczyny

Wirus powodujący KZM przebywa w organizmach kleszczy, która żyją w lasach prawie całej Eurazji. Człowiek najczęściej zostaje zarażony przez ukłucie kleszcza. Kleszcz wgryzając się w nas zakaża krew bakteriami i choroba zaczyna się rozwijać. Sam wirus zazwyczaj przenoszony jest przez gryzonie, ptaki czy zwierzynę leśną. Wystarczy, że kleszcz wkłuje się w nosiciela, bakteria przechodzi na niego, a następnie na człowieka po ponownym ukąszeniu przez kleszcza. Są także przypadki zarażenia się KZM poprzez spożycie nie pasteryzowanych produktów odzwierzęcych, jak chociażby mleka od zakażonej krowy.

Kleszczowe zapalenie mózgu objawy

Objawy jakie wykazuje kleszczowe zapalenie mózgu przebiegają etapowo. Pierwszy etap objawów trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni. Jest to czas, w którym wirus krąży we krwi, a same objawy bardzo podobne są do objawów grypy. U większości osób jest to przede wszystkim gorączka sięgająca 38 stopni. Oprócz tego łapie nas ogólne zmęczenie, bóle pleców i kończyn, migreny czy utrata łaknienia. Częste są także nudności, zakażenie górnych dróg oddechowych czy objawy żołądkowe i jelitowe. Objawy te to sygnał by wykonać Test Obciążeń Organizmu i rozpocząć walkę z chorobą.

Po pierwszej fazie następuje około 8 dniowy etap bezobjawowy. Wtedy chorzy nie wykazują żadnych symptomów choroby. Jest to najgorszy etap, ponieważ jeżeli zignorowaliśmy pierwsze objawy, to wydaje nam się, iż choroba przeszła sama. I wtedy właśnie atakuje ze zdwojoną siłą. Drugi etap objawów rozpoczyna się, gdy wirus dociera do mózgu i jest to faza neurologiczna choroby. Gorączka wzrasta nawet do 40 stopni, bóle głowy nasilają się, nudnościom zaczynają towarzyszyć wymioty. Zaczynają pojawiać się objawy zapalenia opon mózgowych oraz silne bóle stawów i mięśni. Jest to ostatni dzwonek na rozpoczęcie kuracji.

Jak Test Obciążeń Organizmu wpłynie na kleszczowe zapalenie mózgu?

Test Obciążeń Organizmu jest testem, który wykrywa obciążenia jakie znajdują sie w twoim organizmem. Do takich obciążeń należą również bakterie powodujące KZM. Obciążenia to nic innego jak przyczyny chorób i dolegliwości jakie atakują nasz organizm. Prawidłowa walka z chorobami polega właśnie na tym aby pozbyć się tego, co powoduje chorobę, a nie jedynie walczyć z jej objawami. Test Obciążeń Organizmu wykrywa wszystkie obciążenia, którymi mogą być grzyby, tak dermatofity jak i drożdżaki, pasożyty, toksyny i wiele innych. Test trwa 45 minut, a po nim otrzymujesz indywidualną kurację sporządzoną przez specjalistę, który wytłumaczy ci dokładnie wyniki testu.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W Revitum Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Comments (1)

  1. olka

    Odpowiedz

    Czytałam gdzieś – niestety nie podam źródła, bo nie pamiętam, co to było – że zapalenie opon mózgowych organizm może sam zwalczyć. Czy rzeczywiście może tak być?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *