Fibromialgia – powodem Twojego bólu

Przewlekłe przemęczenie, pobudki z bólem nasilającym się po południu, to jedne z kilku objawów fibromialgi. Dolegliwości, która jeszcze niedawno nie była uważana za odrębną chorobę. Nawet teraz znajdą się osoby, który utrzymują to stwierdzenie. Jednakże ból i cierpienie osób nią dotkniętych mówi samo za siebie. Dowiedz się skąd się wywodzi i jak się jej pozbyć.Ból, który jest codziennością dla osób z fibromialgią nie objawia się w żadnych standardowych badaniach czy testach. Ból, który atakuje szyję, barki, a później rozlewa się tworząc uogólnione miejsca. Tak zwane „tkliwe punkty” są charakterystyczne dla tego schorzenia. Umiejscowione są w ściśle określonych miejscach pod względem anatomicznym. Mówić o fibromialgii można wtedy, gdy odczuwany jest ból w przynajmniej w 11 z 18 takich punktów. Punkty te umiejscowione są między innymi: na potylicy, obustronnie z przodu szyi, przy łopatkach czy na klatce piersiowej. Co więcej towarzyszyć tym objawom mogą inne, które swoją obecnością mogą wprowadzać w błąd co do faktycznej przyczyny, mowa tutaj o zaburzeniach snu, zespole jelita drażliwego, mrowieniu kończyn, Zespole Sjögrena.

Rozpoznanie fibromialgii tradycyjnymi metodami może być bardzo problematyczne. Jedynie profesjonalne podejście do pacjenta i odpowiednie badanie może je wykryć. Doskonale ukrywa się bowiem przed standardowymi badaniami, w żaden sposób nie ingerując w ich wyniki. Do przyczyn jej rozwoju zalicza się wirusy, urazy mechaniczne, choroby reumatyczne i głównym sprawca jakim jest borelioza.

Czym jest borelioza?

Borelioza jest to najpopularniejsza choroba odkleszczowa. Rozwija się nie tyle co w wyniku ugryzienia przez tego pajęczaka ale przez posiadane przez niego krętki Borelli. Nie znajdują się w każdym osobniku, mogą niestety też być obecne w komarach, pchłach czy wszach. Jednakże odsetek osób zarażonych nie poprzez kleszcze jest marginalny.

Kleszcze największe żniwo zbierają w czasie miesięcy letnich, gdy sprzyjająca temperatura zmusza ludzi do chodzenia w „lekkim” ubraniu. Znajdziesz je nie tylko w lasach liściastych, ale też w miejskich parkach, ogródkach działkowych, a nawet pojedynczych drzewach. Gdy dostanie się już na ciało człowieka, będzie przez chwilę próbował znaleźć jak najdogodniejsze dla siebie miejsce, mowa tutaj o zgięciach stawów lub po prostu we włosach. Wszędzie tam, gdzie jego dostrzeżenia będzie przysparzało trudności. Samo wgryzienie, też jest nie odczuwalne, wiąże się to z obecnością środka znieczulającego w jego ślinie.

Jak wykryć przyczyny Fibromialgii?

Należy jak najszybciej przeprowadzić Test Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Między innymi dlatego, iż jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości. Dzięki temu jest możliwość wyeliminowaniu ich, jak i powstałych objawów, raz na zawsze. Inne podejście, usunie objawy, lecz wrócą one prędzej czy później nawet bardziej nasilone. Dlatego tak ważne jest, by w swoim działaniu prawidłowo się ukierunkować. Dodatkowo Test Obciążeń Organizmu jest całkowicie bezbolesny. Oznacza to, iż w czasie całej wizyty nie musisz obawiać się zarówno bólu, jak i jakiegokolwiek nieprzyjemnego uczucia. Cała wizyta nie będzie trwać więcej niż pełna godzina zegarowa, a da niezbędną wiedzę do tego, by w spokoju cieszyć się życiem.

Gdzie udać się na Test Obciążeń?

Test Obciążeń Organizmu jest coraz popularniejszą metodą diagnostyczną. Ilość chętnych do jego przeprowadzenia wzrasta z każdym miesiącem. W celu chęci pomocy jak największej ilości osób Revitum otwiera nowe placówki. Obecnie znajdują się już w całej Polsce, w każdym większym mieście. Dołącz do grona tysięcy zadowolonych polaków, zapisz się na Test Obciążeń już teraz! Przechodząc profesjonalny wywiad u specjalisty wraz z przeprowadzonym testem, będziesz w stanie pozbyć się wszystkich przyczyn dolegliwości. Znikną nie tylko znane objawy, ale także wróci energia i chęć do życia, motywacja do działania i dobry humor. Odczuć możesz też wzrost atrakcyjności, odmłodzenie czy cofnięcie wieku biologicznego. Skorzystaj z możliwości jakie daje Ci Revitum, zadbaj o swoje zdrowie!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *