Bolą Cię stawy? To może być borelioza!

Co roku kilkaset tysięcy osób w Polsce zaraża się groźną bakterią przenoszoną przez kleszcze. Ta poważna choroba zagraża każdemu! Sprawdź, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że w organizmie rozwija się borelioza.

Objawy boreliozy na wczesnym etapie choroby

 • złe samopoczucie
 • bóle mięśni i stawów
 • gorączka
 • “rumień wędrujący” – zmiana skórna rozprzestrzeniająca się koliście wokół miejsca ugryzienia
 • bóle głowy
 • zaburzenia czucia
 • obrzęk stawów
 • zaburzenia rytmu serca

Objawy przewlekłej boreliozy

 • nawracające zapalenie stawów
 • zapalenie mózgu
 • problemy z koncentracją
 • drażliwość
 • zmiany osobowości
 • zmiany zanikowe skóry

Sprawdź, jakie spustoszenie w Twoim organizmie może wywołać borelioza:

Niestety, u każdego chorego borelioza może dawać inne objawy, dlatego tak ważna jest jak najwcześniejsza diagnoza dolegliwości. W tym celu warto wykonać Test Obciążeń.

Pani Grażyna z Łodzi nie wiedziała, że przyczyną jej dolegliwości jest borelioza

Rok temu na działce ugryzł mnie kleszcz. Udało mi się go szybko usunąć, więc myślałam, że wszystko będzie w porządku. Jednak po pewnym czasie zaczeła mnie codziennie boleć głowa. Na początku myślałam, że to migrena, ale jednak gdy w kolejnych dniach nic się nie zmieniało, bardzo się zmartwiłam. Dodatkowo miałam problemy z sercem – kołatanie i ciągły niepokój. Bardzo bolały mnie też stawy. Lekarze podejrzewali grypę albo mówili, że to przez nerwy. Brałam jakieś leki, próbowałam też ziół, ale było coraz gorzej… Siostra podpowiedziała mi, że jest test, który może pomóc w sprawdzeniu, co mi dolega. Byłam już bardzo zdesperowana, więc uznałam, że spróbuję. Po wykonaniu testu okazało się, że mam boreliozę. Dostałam kurację, która miała pomóc mojemu układowi odpornościowemu w walce z chorobą. Udało mi się! Nie mam już objawów choroby, nie bolą mnie stawy i głowa. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc!

Specjalista Revitum ostrzega przed boreliozą

Borelioza jest bardzo podstępną chorobą, która może nie dawać początkowo jednoznacznych objawów. Niestety, często gdy osoba, w której organizmie rozgościła się choroba zaczyna skarżyć się na bóle głowy czy stawów, borelioza może być zaawansowana, co znacznie utrudnia proces leczenia. Dlatego też w przypadku ugryzienia przez kleszcza, jak i zaobserwowania u siebie niepokojących i nie poddających się pewnej diagnozie objawów warto zdecydować się na wykonanie Testu Obciążeń Organizmu, który pozwoli na określenie przyczyn dolegliwości oraz dobranie skutecznej kuracji zaradczej” – mówi Weronika Łapińska.

Wspomniane wyżej objawy takie jak dolegliwości bólowe, problemy z sercem czy problemy psychologiczne mogą być ściśle powiązane z obecnością w organizmie groźnych bakterii. By to stwierdzić, niezbędna jest zaawansowana diagnostyka. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który pozwala na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia trującymi substancjami (toksynami, grzybami czy pasożytami). Test jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nie powoduje też żadnych dolegliwości bólowych. W Revitum wykonują go doświadczeni specjaliści medycyny naturalnej. Po jego wykonaniu i omówieniu wyników mogą oni dobrać indywidualną kurację, która wspomoże regenerację organizmu i trwałe pozbycie się przyczyn dolegliwości. Nie daj się boreliozie – już dzisiaj wykonaj Test i zadbaj o swoje zdrowie!

Gdzie iść na Test?

 


/* */

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *