Badania na boreliozę – chorobę kleszczy

Nie ma nic gorszego niż wrócić z wycieczki z lasu i znaleźć na sobie wystającego pasożyta jakim jest kleszcz. Zazwyczaj samemu do usuwamy i o całej sytuacji zapominamy. Jednak jeżeli po jakimś czasie zaczyna pojawiać się osłabienie organizmu, problemy ze wzrokiem czy dziwne zmiany na skórze już wiemy, że coś dzieje się nie tak. To najprawdopodobniej borelioza. Wykonaj Test Obciążeń Organizmu i dowiedz się, co ją spowodowało.

Borelioza jest chorobą o wielu nazwach jak np. krętowica kleszczowa czy choroba z Lyme. Jest to choroba przenoszona przez kleszcze, a wywoływana przez bakterie Borelia. Boreliozą zarażamy się ze śliny kleszcza przenoszącego bakterie, a czasami wystarczy nawet sam kontakt z tym pasożytem. Warto dodać że większość zakażeń boreliozą występuje od maja do listopada. Jednak znakomita większość przypadków, bo oj 80 proc. zdarza się w pierwszych miesiącach wakacji, a więc w czerwcu i lipcu. Jest to oczywiście spowodowane tym, że w okresie wakacyjnym, a wiec latem, kleszcze zaczynają żerować.

Badania na boreliozę? Dlaczego?

Borelioza jest groźną choroba po pierwsze dlatego, że nie jest łatwo ją zauważyć przez co wiele osób nie diagnozuje jej na czas. Borelioza może doprowadzić do wielu powikłań dlatego badania na boreliozę powinny być wykonywane możliwie często, najlepiej po każdej letniej wizycie w mocno zadrzewionym miejscu. Najlepszą formą diagnozy jest Test Obciążeń Organizmu, gdyż wykrywa on bakterie nawet we wczesnym stanie rozwoju.

Jest to bardzo ważne, ponieważ borelioza potrafi rozwijać się w naszym organizmie bezobjawowo przez miesiące a nawet długie lata. Kiedy wreszcie pojawiają się jakieś symptomy albo zostanie ona zdiagnozowana przez przypadek, zazwyczaj jest już w zaawansowanym stadium czy nawet przewlekłym. Wczesne wykrycie boreliozy jest pierwszym krokiem do szybkiego jej się pozbycia. Tym bardziej, że późno wykryta borelioza może prowadzić do nieodwracalnych skutków w naszym organizmie i trwałym uszczerbku na zdrowiu.

Jakie badania na boreliozę przeprowadzić?

Wcześniej wykryta borelioza to najlepszy sposób na jej kurację, to już ustaliliśmy. Ważne jest by badania na boreliozę przeprowadzać często w czasie wakacji. Spowodowane jest to oczywiście aktywnością kleszczy przenoszących tę chorobę w tym właśnie czasie. Dodatkowo miesiące aktywności kleszczy to miesiące wyjazdów, a wiec wakacje, co jeszcze bardziej sprzyja zarażeniu się boreliozą. Test Obciążeń Organizmu powinien być naszym sposobem na szybkie wykrycie boreliozy. Jest on w stanie wykryć chorobę, a dokładniej jej przyczyny, które będziemy mogli usunąć, nawet jeżeli żadne objawy dolegliwości się nie pojawiły.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *